Z myślą o dzieciach i w trosce o nie, w okresie międzywojennym, działał Polski Komitet Opieki nad Dzieckiem. W latach 1928 – 1939 Komitet czuwał nad organizacją Tygodnia Dziecka. Zadaniem tego święta było zorganizowanie licznych rozrywek dla dzieci, ale także zwrócenie uwagi na ich potrzeby.
W Przemyślu również zorganizowano obchody Tygodnia Dziecka, a ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przebiegu tego święta w 1928 r. można się zapoznać dzięki afiszom przechowywanym w zasobie Archiwum Państwowego w Przemyślu.
Tydzień Dziecka w 1928 r. rozpoczął się 16 września. Komitet Tygodnia Opieki nad Dzieckiem zorganizował dla dzieci festyn z licznymi niespodziankami, na placu ćwiczeń saperów nad Sanem, koło mostu kolejowego. W niedzielę, 16 września przed południem, odbyła się zbiórka, poparta hojnie przez mieszkańców Przemyśla, zaś popołudniu miał miejsce wspomniany festyn, który cieszył się ogromną frekwencją. W jego programie znalazła się loteria fantowa i wenta gospodarcza, odbyły się wyścigi w workach, strzelano do tarczy o nagrodę, dostępna była beczka śmiechu, puszczano balony, palono sztuczne ognie. Miał miejsce także konkurs piękności pań i panów. Wieczorem rozpoczęła się Noc Wenecka, podczas której można było płynąć Sanem w gondolach, przy dużej ilości świateł i sztucznych ogni. Natomiast w piątek, 21 września, odbyły się w sali teatralnej Domu Robotniczego na Zasaniu, o godz. 11.00, przedstawienia dla dzieci. Wstęp na nie miały tylko zorganizowane grupy pod opieką nauczycieli. Natomiast dorosłych zaproszono na sobotę, 22 września. Wówczas, o godz. 18.00, odbyło się przedstawienie pt. Baśń Jagienki w wykonaniu dzieci z Ochronki im. Marszałka J. Piłsudskiego. Poprzedzone ono zostało przemówieniem, występem chóru Seminarium Nauczycielskiego Męskiego, deklamacjami, a także pokazem tanecznym w wykonaniu dzieci Szkółki Oficerskiej Kasyna Garnizonowego